Komutator domofonowy

Rozszerzenie funkcjonalności domofonów

KOMUTATOR domofonowy pozwala na rozszerzenie podstawowej funkcjonalności domofonu – pozwala na podłączenie kilku domofonów w jednej instalacji. Umożliwia podłączenie 3 kaset do pracy równoległej. Dzięki temu w domkach posiadających więcej niż jedną bramę (furtkę) wejściową, przy każdej z bram można zamontować bramofon, z którego można dzwonić i rozmawiać z tymi samymi unifonami zamontowanymi w mieszkaniach.

Jeśli w unifonie wciśniemy przycisk otwierania elektrozaczepu, włączone zostanie zasilanie elektrozaczeputylko przy tej bramie, z której nastąpiło wywołanie. Rozmowę słychać tylko przy tym bramofonie, z którego dzwoniono. Bramofony przy poszczególnych bramach nie muszą być takie same. Otwieranie drzwi z szyfratora, pastylką „DALLAS” lub kartą UNIQUE odbywa się niezależnie od prowadzonej rozmowy.

Montaż

Po włożeniu zworek JP1, JP2 i JP3 komutator pozwala na podłączenie do wspólnej instalacji dwóch lub trzech bramofonów cyfrowych BRC, dwóch lub trzech kaset KEC-4LCD.

Komutator może być wyposażony w wersję oprogramowania procesora pozwalającą na połączenie ze sobą dwóch komutatorów, dzięki czemu układ połączonych komutatorów może obsługiwać sześć różnych bram, podłączonych do tej samej instalacji domofonowej.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: