Domofony jednorodzinne

Domofony jednorodzinne Radbit to maksymalna wygoda i funkcjonalność – kontrola dostępu do posesji dzięki kasetom domofonowym z zamkiem szyfrowym, czytnikiem pastylek lub czytnikiem kart – dla wymagających, którym zależy zarówno na estetyce wykonania jak i na trwałości. Trzy linie domofonów – NOVUM, MODERN i MINI pozwalają na wybranie sprzętu, który będzie idealnie komponował się z otoczeniem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj również do naszego artykułu o domofonie do domku jednorodzinnego

Domofony produkujemy w całości Polsce. Dzięki temu zawsze dostępne są części zamienne. Nie używamy gotowych podzespołów wątpliwej jakości. Więcej o jakości naszych domofonów tutaj.

Domofony jednorodzinne – jakość

Domofony jednorodzinne Modern są umieszczone w obudowie z udaroodpornego tworzywa sztucznego. Płyta czołowa jest wykonana z anodowanego aluminium i podświetlona. Jest zamykana na nity. Domofony mają sprawdzoną konstrukcję i są bezawaryjne. Domofony Novum i Mini są umieszczone w obudowie z anodowanego aluminium o grubości aż 3mm. Co istotne, obudowa jest wykonana ze stopu aluminium, a nie ze zwykłej, aluminiowej blaszki. Taki wykonanie gwarantuje piękny wygląd oraz niebywałą trwałość. Obudowa nigdy nie wygnie się i nie straci swojego kształtu. Płyta czołowa domofonów jest również wykonana z anodowanego aluminium i zamykana na śrubki. Domofony te mają elektronikę zamkniętą w szczelnym module, posiadają uszczelki i kanaliki odwadniające. Dzięki temu są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wszystkie domofony są podświetlone energooszczędnymi diodami LED o długim czasie życia. Anodowanie elementów metalowych pozwala na utrzymanie ich wyglądu w nienagannym stanie – anodowane aluminium łatwo wyczyścić, nie jest konieczne używanie specjalistycznych środków czyszczących.

Domofony jednorodzinne – możliwości

Domofony jednorodzinne mogą posiadać jedynie przycisk wywoławczy. Jest to najprostsze zabezpieczenie domu. Ale domofony mogą być wyposażone w bardziej zaawansowane rozwiązania, na przykład: otwieranie furtki kodem, pastylką lub kartą lub sterowanie furtką i bramą. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od preferencji mieszkańców.

Każdy z domofonów współpracuje z modułem interkomu oraz z komutatorem. Dzięki temu system domofonowy można dostosować do rzeczywistych potrzeb użytkowników i rozbudowywać o kolejne elementy.

Podłączenie domofonu jednorodzinnego cyfrowo-analogowego

Cechą tych bramofonów jest to, że do każdego abonenta prowadzony jest oddzielny przewód wywoławczy oraz trzy lub cztery przewody wspólne dla wszystkich unifonów. Z kasety wychodzi więc tyle żył, ile jest podłączonych unifonów plus trzy lub cztery przewody wspólne. Po tych przewodach realizowane są wszystkie funkcje związane z wywołaniem, rozmową i otwieraniem elektrozaczepu. Kasety mogą więc współpracować praktycznie ze wszystkimi typowymi instalacjami domofonowymi. Do domofonu jednorodzinnego można podłączyć więcej niż jedną słuchawkę, co jest bardzo wygodne w dużym domu. Unifony dzwonią wtedy równocześnie, a otworzyć furtkę można z tego, który jest bliżej (na przykład na parterze lub na piętrze). Schemat takiego połączenia dostępny jest tutaj.

Podłączenie domofonu jednorodzinnego cyfrowego

W tym wypadku cała instalacja opiera się na trzech przewodach. Z kasety wychodzą trzy żyły. Wywołanie zrealizowane jest drogą cyfrową. Domofony cyfrowe jednorodzinne współpracują tylko z unifonami UCN. Schemat podłączenia domofonu cyfrowego KEC-1P Mini dostępny jest tutaj.

Nasze domofony są trwałe. Zabezpieczone przed niszczycielskim działaniem deszczu i śniegu. Doskonale spełniają swą funkcję reprezentacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: