Domofon do bramy i furtki z szyfratorem

Domofony z funkcją obsługi furtki i bramy posiada wszystkie funkcje, które posiada domofon do furtki oraz dodatkową funkcję sterowania bramą.

Należy tu rozróżnić dwie funkcjonalności:

  • otwieranie bramy za pomocą dodatkowego przycisku unifonu (z domu),
  • otwieranie bramy za pomocą kodu dostępu lub pastylki Dallas (z zewnątrz).

O ile do sterowania bramą z domu potrzebny jest tylko unifon z dwoma przyciskami i odpowiednie podłączenie go do elektroniki bramy, o tyle do sterowania bramą z zewnątrz potrzebny jest domofon z odpowiednią funkcjonalnością.

Wszystkie domofony z funkcją otwierania furtki i bramy dostępne są tutaj.

Aby można było otwierać furtkę i bramę, domofon musi posiadać kontrolę dostępu, to znaczy klawiaturę lub czytnik.

Otwieranie furtki i bramy kodem

Jeżeli domofon posiada klawiaturę, to umożliwia otwieranie furtki/bramy za pomocą kodu. Otwieranie odpowiedniego elektrozaczepu odbywa się przez wpisanie kodu oraz wciśnięcie „1” lub „2” na szyfratorze. Kody mogą być takie same lub różne dla każdego elektrozaczepu.

Otwieranie furtki i bramy pastylką

Domofony wyposażone w czytnik Dallas posiadają dodatkowe przyciski funkcyjne. Otwieranie odpowiedniego elektrozaczepu odbywa się przez przyłożenie pastylki do czytnika i wciśnięcie odpowiedniego przycisku funkcyjnego.

Domofon do bramy i furtki z szyfratorem NOV GD 36 DP to nowa wersja niezwykle popularnego modelu NOV-BZ. Produkowany jest w wersji jedno- lub dwurodzinnej. Domofon jest wykonany ze stopu anodowanego aluminium. Dzięki temu nie będzie się wyginać i zachowa swój wspaniały wygląd przez lata. Płyta czołowa domofonu i czoła przycisków również są wykonane z anodowanego aluminium. Elektronika jest szczelnie zamknięta w pięknej, niezwykle trwałej obudowie.  Całość jest doskonale zabezpieczona przed wilgocią.

Domofon produkowany jest w wersji z otwieraniem jednego lub dwóch wejść – może obsługiwać dwa wejścia, na przykład bramę i furtkę lub być zamontowany na słupku pomiędzy dwoma furtkami oddzielnych domów.

Do domofonu można podłączyć przycisk wyjścia lub klawiaturę szyfrową. Taka konfiguracja pozwala na otworzenie furtki przy wychodzeniu wciśnięciem przycisku lub wpisaniem kodu na dodatkowej klawiaturze. Klawiatura ma zastosowanie tam, gdzie nie sprawdzi się zwykły przycisk, na przykład w sytuacji, gdy przycisk musi być umieszczony bardzo blisko furtki i można do niego sięgnąć z zewnętrznej strony płotu.

Domofon posiada regulację jasności świecenia – oddzielną dla klawiatury i dla przycisków wywoławczych. Pozwala to na dopasowanie intensywności świecenia do indywidualnych preferencji domowników.

Domofon jest przeznaczony do montażu natynkowego.

Inne domofony pozwalające na sterowanie furtką i bramą to domofony z czytnikiem Dallas. Posiadają dodatkowe przyciski funkcyjne, pozwalające wybrać, które wejście chcemy otworzyć.

Domofon jednorodzinny z czytnikiem
Domofon jednorodzinny z czytnikiem i przyciskami funkcyjnymi do otwierania furtki i bramy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: