Cyfrowe domofony wielorodzinne

Domofony cyfrowe wielorodzinne ze względu na mniejszą ilość żył, potrzebnych do ich prawidłowego funkcjonowania, znajdują swoje zastosowanie na osiedlach, w blokach i pojedynczych klatkach schodowych. Zapewniają wygodę dla mieszkańców dzięki możliwości otwierania drzwi kodem – każdy może mieć swój kod. Zapewniają bezpieczeństwo – wszystkie domofony Radbit z szyfratorem posiadają zabezpieczenia przed przeszukiwaniem kodów przez osoby niepowołane. Po 3 błędnych próbach wprowadzenia kodu, domofon blokuje się na 35 sekund. Ponieważ klawiatura domofonu w budynku wielorodzinnym jest używana wiele razy dziennie, musi być wyjątkowo trwała. Materiał, z jakiego wyprodukowany jest domofon powinien być łatwy w czyszczeniu i konserwacji – domofon jest wizytówką naszego domu.

Jako producent, posiadamy wszystkie części zamienne w przystępnych cenach. Dzięki temu utrzymanie systemów domofonowych na osiedlach i w blokach jest dużo tańsze. 

Wszystkie cyfrowe domofony wielorodzinne Radbit posiadają ułatwienia obsługi dla osób niedowidzących i niesłyszących: stan elektrozaczepu jest sygnalizowany diodami LED, klawiatura nie jest klawiaturą optyczną, dzięki czemu osoby niedowidzące nie wcisną przypadkowej kombinacji klawiszy, a kształty cyfr są wyczuwalne pod palcami.

 

Cyfrowe domofony wielorodzinne RADBIT zapewniają obsługę domów wielorodzinnych, osiedli oraz pojedynczych klatek. Oparte są na instalacji 3-żyłowej. Kasety domofonowe współpracują z unifonami cyfrowymi UCN. Wszystkie pozwalają otworzyć drzwi kodem, niektóre z kaset posiadają dodatkowo wbudowaną obsługę kluczy elektronicznych – pastylek Dallas. Czytelny, dwuliniowy wyświetlacz LCD pozwala w elegancki sposób zaprezentować nazwę i numer ulicy, telefon do instalatora/konserwatora lub spis lokatorów.

Cechą charakterystyczną tych domofonów jest to, że cała instalacja jest równoległa. Z kasety wychodzą tylko trzy żyły, do których dołączane są równolegle kolejne unifony. Wywołanie zrealizowane jest drogą cyfrową. Z kasety wysyłany jest ciąg impulsów ściśle związany z wybranym przyciskiem lub numerem mieszkania, który dochodzi do wszystkich unifonów. Unifony są programowane (za pomocą zworek). Ten unifon, który zdekoduje sygnał, że został on do niego adresowany, włącza generator wysyłający akustyczny sygnał dzwonienia.

 1. W kasetach KEC-4, KEC-4AL i KEC4 DALLAS AL można zaprogramować 254 hasła użytkowników i jedno hasło administratora. Posiadają ponad to wyświetlacz LCD, na którym można wyświetlić zakres lokali w klatce, nazwę ulicy, numer bloku.
 2. Cyfrowe domofony wielorodzinne serii BRC posiadają ponadto możliwość wprogramowania numerów lokali i nazwisk lokatorów, które będą wyświetlały się cyklicznie na wyświetlaczu LCD. W kasecie BRC można zaprogramować 60 haseł użytkowników i jedno hasło administratora.
 3. Cyfrowe domofony wielorodzinne serii EX mają nowy, elegancki układ klawiatury 2×6. Klawiatura spełnie rolę zamka szyfrowego – do pamięci domofonu można wpisać 254 kody. Jasność świecenia klawiatury jest regulowana, domofon może otwierać dwa wejścia, na przykład furtkę i bramę. Jest dostępny w wersji natynkowej lub podtynkowej. Pudełko wykonane ze stopu aluminium to pewność, że nigdy się nie odkształci.
 4. Cyfrowe domofony wielorodzinne serii Mini mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo. Obudowa tych domofonów jest wykonana z pięknego, anodowanego aluminium o grubości aż 3mm. Ze względu na niewielkie rozmiary nie posiadają wyświetlacza, ale doskonale mieszczą się w wąskich słupkach bramowych. Można do nich wpisać 254 kody użytkowników i jeden kod administratora.
 5. Cała instalacja jest równoległa. Z kasety wychodzą tylko 3 żyły, do których dołączane są kolejne unifony. Wywołanie zrealizowane jest drogą cyfrową. Z kasety wysyłany jest ciąg impulsów ściśle związany z wybranym przyciskiem lub numerem mieszkania. Sygnał ten dochodzi do wszystkich unifonów. Unifony są programowane. Ten unifon, który zdekoduje zaadresowany do niego sygnał, włącza generator wysyłający akustyczny sygnał dzwonienia.
 6. Wszystkie domofony posiadają specjalne złącze, do którego można podłączyć wewnętrzny przycisk zwierny do otwierania elektrozaczepu przy wychodzeniu z posesji (EXIT BUTTON).
 7. Wszystkie domofony posiadają zabezpieczenie przed przeszukiwaniem kodów przez osoby niepowołane.
 8. Wszystkie domofony posiadają ułatwienia obsługi dla osób niedowidzących i niesłyszących.
 9. Domofony z linii EX i GD36 posiadają regulację jasności świecenia
 10. Domofony serii KEC4 i EX posiadają opcję sterowania furtką i bramą.
 11. Funkcjonalność domofonów można rozszerzyć i połączyć je w większy system obsługujący kilka wejść przy użyciu komutatorów.

Cała elektronika znajduje się na jednej płytce, a wszystkimi funkcjami zarządza mikroprocesor. Montaż kasety odbywa się bez użycia lutownicy. Połączenia klawiatury, wyświetlacza, głośnika i mikrofonu z płytką elektroniki wykonane zostały za pomocą tasiemek ze złączami wielostykowymi BH i WF, natomiast linie wyjściowe, zasilanie i elektrozaczep dołączane są za pomocą złącz śrubowych ARK. Płyta czołowa przytwierdzana jest przy pomocy nitów ze zrywanym łbem, a całe urządzenie osadzone jest na pudełku z udaroodpornego tworzywa sztucznego.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: